sklep sw.Anny baner

Najważniejsze zastosowania oleju kokosowego

20 najważniejszych zastosowań Oleju Kokosowego

  1. Najlepszy olej do smażenia – podczas obróbki cieplnej (nawet w bardzo wysokich temperaturach) nie traci swoich właściwości, a ze względu na małą podatność na utlenianie nie wytwarza substancji rakotwórczych i nie podnosi poziomu „złego” cholesterolu we krwi.
  2. Smarowanie pieczywa – olej kokosowy to rozwiązanie odwiecznego sporu „co jest lepsze – masło czy margaryna?”. Nie dość, że jest wyjątkowo smaczny, to dodatkowo nie szkodzi i wzmacnia zdrowie.
  3. Dawka energii – dodaj 1 łyżeczkę oleju kokosowego do kawy lub herbaty, a dostaniesz silnego kopa energetycznego na cały dzień.
  4. Pieczenie– zastąp olejem kokosowy pojawiający się w przepisach na wypieki olej roślinny i zaskocz niespotykanym smakiem siebie, swoich znajomych i rodzinę.
  5. Smażenie jajecznicy – nic tak nie poprawia rano nastroju jak zapach jajecznicy usmażonej na oleju kokosowym. Uwaga: wystarczy tylko odrobina.
  6. Maska do włosów – małą ilość oleju kokosowego nałóż na włosy, delikatnie wetrzyj i pozostaw na włosach przynajmniej przez 20 minut. Najlepszym wyjściem będzie nałożenie go na włosy na całą noc, połóż tylko na poduszkę jakąś starą poszewkę.
  7. Peeling do twarzy – wymieszaj 1 łyżkę lekko rozpuszczonego oleju kokosowego z 1 łyżeczką soli himalajskiej, nałóż na twarz i zmyj po 30 minutach lub pozostaw na całą noc.
  8. Balsam do golenia – zapewnia równomierne i gładkie golenie, bez podrażnień. Szczególnie polecany Paniom, które często golą nogi maszynką.
  9. Peeling do ciała – wymieszaj 2 szklanki cukru z 1/2 szklanki rozpuszczonego oleju kokosowego i opcjonalnie 1 szklanką soli morskiej.
  10. Dla psów i kotów – posmaruj „poduszki” w łapkach swoich zwierząt olejem kokosowym, a zapobiegniesz pękaniu ich delikatnej skóry. W przypadku kotów, dzięki temu, że często wylizują swoje „paputki” ich sierść zacznie ładniej błyszczeć, a zbierające się w żołądku kule włosowe będą szybciej usuwane.
  11. Balsam do ciała – nałóż odpowiednią dla Ciebie ilość oleju kokosowego na skórę całego ciała – najlepiej nakładać zaraz po kąpieli. Olej kokosowy oprócz tego, że doskonale nawilża skórę, pomaga także przeciwdziałać cellulitowi.
  12. Olejek do opalania – całkowicie naturalny, pozbawiony szkodliwej chemii olejek odpowiedni nawet dla dzieci. Jego faktor ochronny jest równy 8. Być może nie jest to potwierdzone badaniami, a jedynie moją obserwacją, ale mam wrażenie, że przyspiesza opalanie.
  13. Naturalny dezodorant – olej kokosowy dzięki właściwościom antybakteryjnym jest doskonałą alternywą dla d    dla dezodorantów, których potencjalna szkodliwość jest tematem zaciekłych sporów. Przepis na naturalny antyp   antyperspirant znajdziecie t
  14. Balsam po opalaniu – tutaj też najlepiej sprawdza się olej kokosowy, który nawilża i łagodzi lekkie i silne poparzenia słoneczne.
  15. Rozświetlacz – nałóż niewielką ilość oleju kokosowego na kości policzkowe.
  16. Olejek do masażu – olej kokosowy jest lepszą alternatywą dla oliwki, która często potrafi się rozlać i zostawić tłuste plamy. Poza tym nie zawiera żadnej chemii, a jego delikatnie kokosowy zapach jeszcze bardziej relaksuje po ciężkim dniu.
  17. Pomoc przy grzybicy – olej kokosowy zawiera jeden z najsilniej działających, naturalnych pogromców drożdżaków – kwas kaprylowy. Dlatego, jeżeli masz skłonność do grzybicy lub zdarzyło Ci się ją „złapać”, jedz codziennie przynajmniej 1 łyżkę oleju kokosowego w ciągu całego dnia.
  18. Środek na przeziębienie – chociaż olej kokosowy jest smaczny, to już zjedzenie 1 łyżki na raz, nie będzie zbyt przyjemne. Jednak w przypadku pojawienia się pierwszych objawów przeziębienia, zjedzenie 2 – 3 razy dziennie po 1 łyżce oleju kokosowego może pomóc w pozbyciu się nieprzyjemnej infekcji
  19. Przyspieszenie metabolizmu – już 2 łyżki dziennie oleju kokosowego mogą znacznie przyspieszyć metabolizm i wspomóc odchudzanie.
  20. Pomocnik tarczycy  – regularne spożywanie oleju kokosowego ma pozytywny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie tarczycy.
ŚW. ANNY