sklep sw.Anny baner

Niezwykłe właściwości alg

W sklepach zielarsko-medycznych i aptekach możemy znaleźć wiele pokarmów, które dostarczają kilka a nawet kilkadziesiąt razy więcej składników odżywczych- białek, minerałów, witamin niż pożywienie, które stanowi podstawę współczesnej diety. Należą do nich dwie niezwykłe algi spirulina i chlorella. Pacjenci często pytają o podobieństwa i różnice pomiędzy nimi. A więc po krótce.

Podobieństwa pomiędzy spiruliną i chlorellą:

  1. Mikroalgi, drobne organizmy roślinne.
  2.  Skład chemiczny plazmy- podobny do składu plazmy człowieka.
  3.  Zawierają dużą ilość składników odżywczych -Niezbędne Nienasycone kwasy Tłuszczowe, nukleinowe, chlorofil, witaminy z grupy B- włącznie z witaminą B12, witaminę C i E.
  4.  Stanowią wspaniałe źródło wielu substancji odżywczych, niezbędnych do wzrostu i odnowy komórek. Duża zawartość pełnowartościowego białka (około 60-70%), czyni z nich cenne uzupełnienie diet wegetariańskich.
  5.  Zawierają łatwo przyswajalny jod niezbędny do produkcji hormonów tarczycy, które pełnią kluczową rolę w regulacji podstawowej przemiany materii i termogenezy, a przy tym warunkują prawidłowy rozwój oraz funkcjonowanie mózgu i układu nerwowego.
  6. Zawierają również niezbędny błonnik oraz chlorofil, dzięki którym zarówno Spirulina, jak i Chlorella stanowią idealny dodatek do diet odkwaszających i oczyszczających.
  7. Zarówno Chlorella jak i Spirulina są alkaliczne, co oznacza, że neutralizują wpływ kwasowej żywności i pomagają przesunąć poziom Ph na stronę zasadową. To, z kolei powoduje zwiększenie masy kości, (ponieważ organizm nie musi poświęcać wapnia do wyrównania Ph) i znacznie poprawia metabolizm. W ten sposób organizm może pozbyć się substancji, które zaburzają przemianę materii oraz prawidłową aktywność systemu immunologicznego.

 Różnice pomiędzy spiruliną i chlorellą:

CHLORELLA

SPIRULINA

Kolor- szmaragdowozielony

Kolor- niebieskozielony

Kształt- kulisty

Kształt- spiralny

Barwnik komórkowy- chlorofil

Barwnik komórkowy- Fikocyjanina

Jest o 1000 lat młodsza od Spiruliny. Posiada specyficzne grube ściany komórkowe, co sprawia, że jest bardziej zbliżona właściwościami do roślin niż spirulina.

Stanowi najlepsze źródło kwasu gamma linoleinowego (GLA), dobrego tłuszczu dla mózgu, prawidłowego funkcjonowania serca i innych elementów organizmu.

Zawiera włóknistą i nietrawioną przez organizm powłokę zewnętrzną oraz wewnętrzne składniki pokarmowe. Ta unikalna budowa komórkowa pozwala jej skutecznie wiązać zalegające w organizmie szkodliwe produkty przemiany materii i toksyny oraz uszczelnia ścianki jelit, co zapobiega wtórnemu przenikaniu toksyn do organizmu.

Spirulina nie jest tak zdolna do pozbywania się z organizmu metali ciężkich tak jak Chlorella z powodu braku specyficznej błony komórkowej.

Skład:

45% białka

20% tłuszcze

20% węglowodany

10% minerały i witaminy ( żelazo, wapń, chlorofil)

5% błonnik

Skład: zawiera mniej białka niż spirulina, ale znacznie więcej żelaza oraz kwasów nukleinowych. Może być niezwykle pomocna w walce z nadwagą, ponieważ w jej białku dużą część stanowi fenyloalanina, odpowiedzialna m. in. za kontrolę apetytu. Tak, więc przyjmowanie Spiruliny na półgodziny przed posiłkiem, pozwoli szybciej uzyskać uczucie sytości, a jednocześnie pokryje zapotrzebowanie na składniki odżywcze.

Główne zadanie- detoksykacja organizmu ze złogów rtęci, które nawarstwiają się w organizmie ( plomby dentystyczne, szczepienia ochronne, duża ilość spożywanych ryb)

Umożliwia to, czterokrotnie większa ilość chlorofilu niż w Spirulinie.

Główne zadanie- wzmacnianie układu immunologicznego, zwalczanie infekcji.(polisacharydy odkryte w Spirulinie nazwane „immuliną” są od 100 do1000 razy bardziej aktywne od preparatów aktualnie używanych w immunoterapii chorób nowotworowych) Przede wszystkim wpływa uodparniająco oraz jest suplementem stosowanym podczas diety.

Posiada właściwości przeciwwirusowe, przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze. Wzmacnia i oczyszcza wątrobę, jelita, wspomaga wypróżnianie. Leczy zwyrodnieniowe niedoczynności umysłowe i nerwowe.

Posiada znacznie silniejsze nioż chlorella właściwości przeciwwirusowe. Pomaga w walce z nadwagą, ponieważ w składzie białka dużą część stanowi fenyloalanina, odpowiedzialna m.in. za kontrolę apetytu. Spożycie jej na pół godziny przed posiłkiem, pozwoli szybciej uzyskać uczucie sytości a równocześnie pokryje zapotrzebowanie na składniki odżywcze.

Obniża poziomu złego cholesterolu ( LDL) i trójglicerydów. Normalizuje poziom cukru we krwi.

Aby zachować młodość i zdrowie należy dostarczać organizmowi to czego potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania. Jak widać Spirulina jak i Chlorella stanowią wspaniałą broń w każdej terapii. Zawartość GLA w Spirulinie stanowi dla mózgu i systemu nerwowego pożywienie niezbędne do zachowania zdrowia, a CGF w Chlorelli umożliwia naprawę komórek nerwowych. Ta kombinacja właściwości sprawia, że obie algi są po prostu skuteczniejsze, jeżeli są spożywane razem. Dlatego najlepiej, jeśli połączymy ich działanie. Spożywając codziennie dawkę Spiruliny i Chlorelli w proporcjach 2:1 znakomicie zdetoksykujemy nasz organizm, i doskonale go odżywimy.

 

O nas w Internecie:

allegro
facebook
zumi
firmy net

cylex
goldenline
nasze miasto

 

Nasi Partnerzy

Herbalife logo
ekamedica logo
sanbios logo
© 2020 Sklep zielarsko-medyczny św. Anny. Wszelkie prawa zastrzeżone